ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8299146
*
nr 829 9146
Spegel
Italien O 1900, Rokokostil, höjd: 58 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2013
kl 18:27:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/5 12:23:38
1
350 kr
26/5 21:57:34
2
500 kr
27/5 17:54:21
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 829 9146
Spegel
Italien O 1900, Rokokostil, höjd: 58 cm
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/5 12:23:38 | 1 | 350 kr |
26/5 21:57:34 | 2 | 500 kr |
27/5 17:54:21 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53